Bezpieczny catering w czasach pandemii

Opublikowano

Czy catering w czasach pandemii jest bezpieczny?

Pandemia wywołana wirusem Covid-19 wciąż trwa. Pojawiła się niespodziewanie i gwałtownie zmieniła dotychczasowy styl życia społeczeństwa.

Obostrzenia wprowadzone przez rząd jak i zdrowy rozsądek, skłaniają nas do izolacji społecznej.  Specjaliści apelują o przestrzeganie tymczasowych  ograniczeń, podkreślając tym samym wiodącą rolę dystansu społecznego, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.

Konsekwencją utrzymującej się tendencji wzrostu zakażeń, jest podział Polski na trzy strefy – zieloną, żółtą i czerwoną. Najmocniejsze restrykcje obowiązują w żółtych i czerwonych strefach, co znacząco utrudniło organizację eventów, kongresów i szkoleń w tradycyjnej formule. To zahamowanie bezpośrednio dotyka gastronomię, która z dnia na dzień utraciła kontrakty oraz możliwość generowania zamówień w dotychczasowej skali. Sytuację potęguję strach i niepewność uwidoczniona w nastrojach społecznych. Wciąż nie wiemy, w którą stronę ewoluuje wirus oraz jak mocno przełoży się na zaplanowane działania.

Czy catering w czasach pandemii to dobre rozwiązanie?

Jak bezpiecznie zaopatrzyć naszych bliskich i pracowników w żywność?

Co należy jeść, aby utrzymać odporność i zdrowie?

 

Koronawirus wciąż pozostaje zagadką. Naukowcy są jednak pewni, iż nie przenosi się on przez żywność. Specjaliści zgodnie stwierdzają, że jedzenie nie jest środowiskiem bytowania dla koronawirusa, a przestrzeganie norm higieny przy produkcji i obróbce żywności eliminuje wszelkie ryzyko.

W Batidzie bezpieczeństwo posiłków jest najważniejsze. Teraz, podczas pandemii z jeszcze większą atencją kontrolujemy jakość i higienę w naszych punktach produkcyjnych i usługowych.  Wdrożyliśmy szereg zasad i procedur po to, by nasi pracownicy i nasi Klienci czuli się pewnie, nawet w tak niepewnych czasach.

Catering Batida oferuje wiele możliwości organizacji poczęstunku w tym wymagającym czasie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się boxy z przekąskami wytrawnymi czy słodkimi. Rozszerzyliśmy ofertę produktową, dopasowując również formę sprzedaży, dostawy i produkcji żywności do zmieniających się okoliczności.

Wprowadziliśmy platformę e-sklep Batida co usprawnia zakup i skraca czas realizacji zamówień, a przede wszystkim ogranicza kontakt pomiędzy dostawcą a odbiorcą zamówienia. Warto tutaj zaznaczyć, że catering jest najbardziej bezkontaktową formą zaopatrywania się w jedzenie. Dostawca  zostawia zamówienie pod  drzwiami wskazanego adresu. Wybór produktów i płatność odbywa się w systemie on-line, wszystko bez konieczności opuszczania domu. Kierowcy używają maseczek i rękawiczek ochronnych a samochody są stale poddawane dezynfekcji.

Dostosowaliśmy procesy produkcji żywności do nowych wymogów tak, aby klienci nie mieli najmniejszych wątpliwości, że dbamy o ich zdrowie. System HACCP rozszerzyliśmy o dodatkowe punkty kontrolne i procedury jak zakładanie maseczek, rękawiczek czy codzienne pomiary temperatury ciała. Dostarczane przez nas posiłki zanim trafią do klienta, schładzane są szokowo, co ogranicza rozwój bakterii i wirusów. Posiłki pakujemy próżniowo lub w osobnych pojemnikach z zakryciem.

Szanując procedury i implementując dodatkowe rozwiązania systemowe, wciąż zapewniamy usługi na najwyższym poziomie z gwarancją bezpieczeństwa, przygotowywanych dań. Poza walorem smaku i kunsztem wyglądu, bezpieczeństwo stało się kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór cateringu.

Dbajmy o siebie – Batida Catering

← Starsze posty Nowsze posty →Zostaw komentarz