Batida dla planety!

Opublikowano

Mamy kilka ważnych powodów do dumy. Żyjąc w ówczesnych czasach oraz w erze zagrożenia katastrofą klimatyczną wychodzimy ponad schematy i zmieniamy się dla Matki Ziemi oraz dla was, tych którzy świadomie patrzą w przyszłość. Zmiany zawsze dzieją się małymi krokami, tak też było z nami.

Zmiany klimatu to już namacalny problem, który dosięga każdego z nas. W każdym z nas też jest siła by dołożyć swoją cegiełkę i wspomóc proces zmniejszenia skutków tych zmian. Jakiś czas temu postanowiliśmy podjąć przysłowiową rękawicę. Opowiemy wam poniżej co się u nas zmieniło i ile w nas dumy, że dobrnęliśmy do tego momentu.

Nadwyżki jedzenia, które zostają po każdym dniu, goście Batidy mogą taniej kupić w aplikacjach foodsi.pl oraz toogoodtogo.pl. Aplikacje pozwalają na maksymalne ograniczenie strat jedzenia, przy odpowiedniej optymalizacji zakupów towarów potrzebnych do ich wyprodukowania.

2. FORECAST SPRZEDAŻY

Zrównoważony i ręczny proces produkcji – przez lata udało nam się opracować odpowiednią, skuteczną prognozę sprzedaży, która przewiduje jak najmniej strat z wyprodukowanych dań.

 

3. Sezonowość i lokalność.

Nasze menu opiera się na produktach sezonowych i lokalnych, co pozwala nam m.in. ograniczyć ślad węglowy powstający przy transporcie surowców potrzebnych do wytworzenia naszych dań.

 

4. BIODEGRADACJA

W butikach w Warszawie oraz Konstancinie oferujemy lunche na wynos w opakowaniach zrobionych z roślin, które można poddać procesowy biodegradacji.

5. LESS WASTE

Produkty, które znajdziecie w kolekcji Delikatesy, w 80% pakujemy w opakowania szklane lub biodegradowalne. Wasze zakupy na wynos pakujemy w papierowe torby.

 

6. BATIDA JEST DOG FRIENDLY

Każdy gość może przyjść do naszych butików ze swoim pupilem, mamy dla nich miskę z wodą, cień pod parasolem w naszym ogródku oraz przyjaznych zwierzętom pracowników.

 

 

7. STOP PLASTIK

Używamy szklanych i papierowych słomek oraz drewnianych sztućców. Kawę na wynos podajemy w biodegradowalnych kubkach.

 

8. #ZEROWASTE

W Batidzie Head Pastry Chef, Mira Bogucka oraz Executive Chef, Marzena Hajn produkty wykorzystują do samego końca.

Przykłady: bułkę tartą robimy z własnego pieczywa, ze składowanych obierek po warzywach przygotowujemy warzywny bulion.

 

 

Życie w świadomości pozwala nam nie tylko żyć zdrowo, ale również wprowadzać zmiany i kształtować otaczające nas otoczenie . Małymi krokami i wspólnymi siłami chcemy współuczestniczyć w kolejnych zmianach.

 

#batidatem.

← Starsze posty Nowsze posty →Zostaw komentarz