MUST HAVE na majówkowy piknik z grillem w roli głównej!

Opublikowano

Majówka jest tym momentem po wielkanocnym świętowaniu, na który czekamy najbardziej. Tętniąca miejska dżungla Warszawy zamienia się na trzy dni w jedno ogromne pole piknikowe, a za rogiem każdej z ulic czuć w powietrzu zapach grilla.

Zniecierpliwieni słońca szukamy miejsca by wreszcie wystawić grill. Wszystko dookoła pachnie wiosną, zbieramy się w gronie najbliższych i przyjaciół by celebrować pierwsze momenty ciepła i korzystać do woli z błogości chwili.

Często pewnie zaprzątacie sobie głowę co wrzucić na grill lub co zabrać ze sobą na piknik? Abyście bez stresu mogli cieszyć się w pełni majówkowym czasem, przygotowaliśmy MUST HAVE, który zdecydowanie ułatwi planowanie!

Organizując piknik poza miastem lub w miejscach zielonych, możecie puścić wodze fantazji i zorganizować prawdziwą ucztę nie tylko dla podniebienia.

1. Aby wasi najbliżsi czuli się w pełni komfortowo nie zapomnijcie o dużych i ciepłych kocach. To one pozwolą rozgościć się na trawie jak u siebie, a podczas chłodniejszego wieczoru nie pozwolą zmarznąć.

2. Kosz piknikowy jest niezastąpionym atrybutem, który pomieści wszystkie przygotowane na piknik lub grill smakołyki. Poza tym, kosze są #instamood.

3. Dość istotnym aspektem jest również zastawa. W dobie #eko warto zaopatrzyć się w naczynia biodegradowalne, np. papierowe talerzyki i drewniane sztućce. Stop plastikom!

4. Aby dopełnić fantazji o skwierczącym na grillu pstrągu lub żeberkach, koniecznie weźcie ze sobą jednorazowy grill, no chyba, że jesteście mistrzami grillowania i posiadacie w swoim zaopatrzeniu grill turystyczny.

5. Miejcie ze sobą zawsze świece przeciw komarom. Nie dość, że bzyczące insekty nie zepsują popołudniowych momentów, to kiedy nadejdzie zmierzch i słońce schowa się za horyzont, stworzycie niezapomnianą atmosferę.

6. W zanadrzu dobrze jest mieć frisbee, piłkę lub zestaw do badmintona. Aktywnie spędzony czas jest niezastąpionym budulcem endorfin i pozwala spalić odrobinę kalorii po grillowej uczcie.

Sytuacja ma się zgoła inaczej jeśli czas majówki planujecie spędzić we własnym ogrodzie z najbliższymi przy wspólnym stole i biesiadowaniu przy grillu.

1. Zadbajcie o wygląd stołu. Domowa zastawa, świece, serwetki - każdy szczegół w takich okolicznościach jest dodatkiem rozpieszczającym waszych gości.

2. Włączcie w tle odpowiednią do nastroju muzykę, bo przecież muzyka łagodzi obyczaje. Dla romantyków, rzecz jasna, polecamy wsłuchiwanie się w odgłosy natury.

3. Koniecznie pamiętajcie o dobrym winie, ono zawsze podgrzewa atmosferę. W zależności od tego, co wrzucicie na grillowy ruszt, wybierzcie czerwone wino do mięs a białe do ryb.

4. Po posiłku hamak - bujanie się pod kwitnącymi majowymi drzewami to doskonały pomysł na relaks.

5. Wyjmijcie z szuflady planszówki lub po prostu zagrajcie ze swoimi najbliższymi w państwa-miasta. Wyznaczcie stawkę zwycięstwa i cieszcie się wspólnie spędzonym czasem.

Wkrótce oferta Batidy na majówkę, stay tuned!

www.sklep.batida.pl

← Starsze posty Nowsze posty →Zostaw komentarz